Club Sporium Akatlar Hakkında

Akatlar ClubSporium, sporu yaşam tarzına dönüştürüyor, performansınızı zirveye taşıyor. Gün ışığı ile aydınlık ve ferah bir ortam sağlayan, yüksek tavanlı, özel dekore edilmiş fitness ve gym alanları, sizi sağlıklı ve formda bir yaşama davet ediyor. Adımınızı atar atmaz kendinizi iyi hissetmeye başlayacağınız; 1000 m² alanda fitness, gym, cardio ve özel yoga, kinesis ve pilates stüdyoları, son teknoloji ile donatılmış tekno-gym aletleri ve size özel programlar sunacak deneyimli eğitmenler performansınızı yaşamınıza yansıtmanızı sağlayacak.

Fitness salonumuzun özellikleri

Salonumuz 1000 metrekare alan içerisinde fitness, gym, cardio, özel yoga, grup egzersiz, kinesis ve pilates stüdyolarının bulunduğu, gün ışığı ile aydınlanan yüksek tavanlı ve ferah bir ortamda konumlanmıştır. Son teknolojiye sahip aletlerle egzersiz yaparken, aletlerin yan yana yada birbirine dönük konumları sayesinde dostlarınızla sohbet ortamı oluşturabilirsiniz, aletler üzerinde bulunan tv ekranlarından, herhangi bir uydu kanalı seçip seyredebilir veya radyo kanallarını dinleyebilirsiniz.

- Fitness test

Üyemiz, üyelik anlaşmasını yaptıktan sonra, satış temsilcisiyle birlikte salonumuza gelir ve kendisine uygulayacağımız ‘’fitness test’’ için randevusunu alır. Bu testin yapılmasının temel amacı; hem üyemizle ilgili bilgi edinmek hem de uygulayacağı antrenman programının alt yapısını hazırlamaktır. Randevu verilirken, üyemize test sırasında hangi kriterlere uygun olacağı ve test ile ilgili bilgiler verilir.

Üyemiz randevu saatinde salonumuza geldiğinde, eğitmenlerimizden biri kendisini karşılar. Alanında uzman bu eğitmenimiz, üyemizle birlikte yaklaşık 75 dakikalık ‘’fitness test’e ‘’ başlangıç yaparlar.

- Fitness test 10 adımda uygulanır

· Parq test

· Sözlü mülakat ve parq testinin değerlendirilmesi

· Tansiyon ölçümü

· Yağ- kas ölçümü

· Yağ-kas ölçümünün değerlendirilmesi

· Chest band kullanımı ile ilgiler

· Koşu bandında kondüsyon testi

· Kondüsyon testinin değerlendirilmesi

· 1 ay süre ile yapılacak egzersizlerin öğretilmesi

· Cardiovasculer çalışma

Tüm bu çalışmalar yapıldıktan sonra, üyemizin 1 ay süre ile kullanacağı egzersiz programı eğitmenimiz tarafından oluşturulmuş olur. Yapılan yağ-kas ve kondüsyon testi 2 aylık periyodlar halinde tekrarlanır.

TOTAL BODY WORKOUT

25 dakikalık bir kardio çalışmasından sonra tüm kasların çalıştırıldığı kalori yakmaya yönelik bir ders.

PİLATES

Pilates kendi vücudumuzun farkına varmamızı sağlayan ve bunu geliştiren bir egzersiz metodudur. Sağlam ve kuvvetli bir omurga, onu destekleyen güçlü kaslar, hareket açısı geniş eklemler ve esnek kas yapısını sağlar. çember, top ve lastik kullanılarak yapılan yer hareketlerinden oluşuyor.

GLIDE & TONE

Gliding el, diz ve ayaklara istenilen hareket kayganlığını sağlamak üzere iki disk ile yapılıyor kişinin serbest ağırlığıyla direnç göstermesini sağlayarak, bedeni forma sokuyor

YOGA

Yoga ile Uzakdoğu felsefesininetkisiyle rahatlayıp ,şehir trafiğinin ve iş yaşamınınstresinden uzaklaşarak dinginleşebilirsiniz.

AIKIDO

Aikido zihin ve bedenin birbiriyle koordineli çalışması demektir.Kendini savunmada oldukça etkilidir.Kişinin kendi ekseninde yapacağı birkaç hareketle özellikle eklem kitlemelerine odaklı olarak karşısındakini etkisiz hale getirmesi amaçlıdır.

STRETCH & RELAX

Kaslarınızın esnekliğini arttırmak, eklem hareket açısını geliştirmek ve rahatlamak için yapılan bir egzersiz.

UPPER BODY

Sadece vücüdun üst bölümünün kuvvetini arttırmak için ağırlıklar ve terebant ile çalıştırıldığı 30 dakikalık bir ders…

GYMSTICK

Rehabilitasyon ve sağlık amaçlı kullanılabilen her yaşa uygun Gym-Stick (450 gr ağırlığında fiber glassçubuğun iki ucunda esnek bantların bulunduğu fitness ekipmanı)

AB BLAST

Karın bölgesindeki kasların güçlendirilmesine yönelik 15 dakikalık 1 ders..

CALIENTE LATINO

Salon Dansları (Cha cha ,Rumba…) ve Klup Latin danslarini (Salsa Merengue….) öğrenirken eğlenebileceğiniz,spor tesisinden sosyal hayatınıza taşıyabileceğiniz,eşli ya da yalnız katılımın mümkün olduğu eğlenceli bir derstir.

50+ PILATES

Özelikle 50 yaş ve üstü, fiziksel problemleri olanlara yönelik pilates çalışması.

50+ WORKOUT

Özelikle 50 yaş ve üstü, fiziksel problemleri olanlara yönelik kasları güçlenmesi esnekliği arttıran bir ders…

PILATES LEVEL 1

Pilates dersinin temel ilkelerini öğreten bir başlangıç dersi.

AERO LATINO

Vücudun kardiovasküler gelişimini ve koordinasyonunu,latin müzikleri ve adımlarıyla dans ederek arttıran eğlenceli ve çok kalori yaktıran bir derstir.

LOWER BODY

Özellikle kalça ve bacak kaslarını uzatarak şekillendiren çeşitli fitness ekipmanları ile yapılan bir ders.

CORE STRENGHT & RELAX

Core bölgesinde bulunan obligues karin ve alt sırtı güçlendirmeye yönelik 25 dakika stretching ile biten bir ders.

ARMY TRAINING

Maksimum yağ yakımı için tasarlanmış aerobik ve anaerobik egzersizlerden oluşan bu dersin amacı fiziksel dayanıklılığı arttırmak ve kardiovasküler kapasiteyi geliştirmek.

PERSONAL TRAINING >>

Personal training özellikle yıllardır Dünyada ve son zamanlarda ise Türkiyede büyük ilgi görmektedir. Ünlü yıldızlar ve sporcular hedeflerine daha kısa sürede ve daha motiveli bir biçimde ulaşmak için personal training’i tercih ediyorlar.

KINESIS >>

"Zihin ve Beden Egzersiz Yöntemi" olarak tanımlanan egzersizde yeni akım Kinesis, tüm eklemlerin doğal açılarını kullanarak hareket etmesini sağlıyor.

HAVUZ
Akatlar Club Sporium'un açık ya da kapalı yüzme havuzları; günün yorgunluğunu üzerinizden atacağınız, yüzme stilinizi performansınızla birleştirebileceğiniz yepyeni bir yaşam alanı sunuyor. İster yaz güneşinin sıcaklığını vücudunuza yansıtacağınız, özgün güneşlenme alanlarına sahip yarı olimpik açık yüzme havuzunda, isterseniz özel nemsiz, ısıtmalı, izole dinlenme teraslı ve tamamını gün ışığının aydınlattığı 6 m. tavan yüksekliğine sahip kapalı yüzme havuzunda rahatlamanın keyfini çıkaracaksınız... Çocuklarınız da kendilerine ait açık havuzda bu keyfi yaşayacaklar.


TENİS
Akatlar Club Sporium'da performansınızı sadece rakibinize değil, kendinize de sergileyebileceğinizpek çok alan var. Işıklandırılmış özel zemine ve tribüne sahip 3'ü kapalı toplam 6 tenis kortu, tribünlü streetball sahası, squash kortları, tırmanma duvarı ve her biri konusunda uzman yerli ve yabancı eğitmenleri ile gerçek rekabeti yerinde yaşayacaksınız.

GOLF
Akatlar Club Sporium'da Golf sporuna gönül verenlerin yeni buluşma noktası Indoor Golf Club, Türkiye'nin ilk ve tek kapalı

golf kulübü .Golf simülatörleri eşliğinde dünyanın en ünlü golf sahalarında ister tek başınıza, ister dostlarınızla bire bir golf

müsabakaları yapabilecek, isterseniz düzenlenecek turnuvalara katılabilecek, isterseniz Padding Green antrenman sahasın

da tekniğinizi geliştirebileceksiniz. Üstelik tümünü, hava şartları ne olursa olsun, gündüz ya da akşam golf oynamak için uzun

yol gitmeden, aileniz ve dostlarınızla birlikte yapabiliyor olacaksınız. Golf Club’a özel golf lounge, bar ve terasında ise keyifli

saatler geçirebileceksiniz. Golf sporunu öğrenmek isteyenleri de unutmadık. Profesyonel golf eğitmenlerimiz, golf sporunun

inceliklerini öğretmek için sizi bekliyor olacak...


KIDS CLUB
Çocuğum olmadan asla diyorsanız, Akatlar Club Sporium, tam size göre. 3-6 yaş arası çocuğunuzu güvenli ellere teslim ettikten sonra, siz Akatlar Club Sporium'un keyfini çıkarırken, onlar da Kids Club'da uzmanların gözetiminde, serbest oyun alanlarında özel gelişim programları ile eğlendirici ve eğitici oyunlarla dolu saatler geçirecekler. Akatlar Club Sporium'daki Yaz ve Kış Spor Okulları ise sporu eğlenceye dönüştüren aktivitelerle çocuklarınızı buluşturacak.

AKTİVİTELER:

Total body workout, - Pilates, - Glide & Tone, - Yoga, - Aikido, - Stretch & Relax, - Upper Body, - Gymstick, - AB Blast, - Caliente Latino, - Aero Latino, - Lower Body, - Core Strengt & Relax, - Army Training, - Personal Training, - Kinesis, - Squash, - Indoor Golf, - Basketbol Sahası, - Tırmanma Duvarı, - Açık Havuz, - Kapalı Havuz, - Tenis

ÇALIŞMA SAATLERİ
Haftaiçi 06:00 - 23:00 (Sportif Birimler 22:30)
Haftasonu 08:00 - 21:00 (Sportif Birimler 20:30)

ADRES
Akatlar Mah. Cumhuriyet Cad. No: 4 Beşiktaş / İstanbul

TELEFON
0(212) 385 49 10

FAX
0(212) 385 49 29

WEB
http://akatlar.clubsporium.com.tr/

Bu Salon'un Konumu İstanbul Avrupa Yakası Fitness Salonları

Konuma Göre Fitness Salonları