Club Sporium Bostancı Hakkında

Her Türlü Spor İmkanı ClubSporium’da

ClubSporium, iki katta yer alan tamamı gün ışığındaki fitness-cardio alanlarında akademili antrenörler eşliğinde 2006 model cihazlar ile çalışma, stüdyoda yer alan Yoga, Plates, Power-Body, Step-Body, Aero-Dans, spinnig derslerine katılma, yarı olimpik açık havuzun yanı sıra, iki adet kapalı yüzme havuzundan yararlanma, ikisi kapalı altı tenis ve iki squash kortunu kullanabilme, sauna ve buhar odasından faydalanma imkanı sunuyor.

Sporu bir yaşam biçimi olarak benimseyen ve üyelerine her türlü kolaylığı sağlayan ClubSporium’da yetişkinler için yüzme dersleri, VIP sauna hamam, hamilelere özel yüzme saatleri, özel tenis dersi, kids club, çocuklar için spor okulları ve her türlü spor imkanı yer alıyor.

Hanımlara ClubSporium Estetiği

ClubSporium’un Estetik ve Güzellik Merkezi’nde, güzellik ve bakımına önem veren hanımlara, solaryum, cilt bakımı, beslenme ve diyet danışmanlığı hizmetleri sunuyor. ClubSporium’da ayrıca yemek keyfi için Yadin Bey Restaurant ve Cousin Cafe&Bistro faaliyet gösteriyor. Bununla birlikte ClubSporium, özel günlerde üyelerine çeşitli etkinlikler düzenleyerek baş başa ya da dostlarla geçirilecek dakikalara özel bir keyif katıyor.

Yenilenen altyapısı ve üstün hizmet anlayışı ile yaz sezonuna hazır olan ClubSporium, 7’den 70’e sporu herkes için bir yaşam biçimi haline getirmek misyonuyla faaliyet gösteriyor ve özellikle Bostancı ve Kadıköy çevresine yaz boyu renkli bir yaşam biçimi getiriyor.


Havuz

Açık ve kapalı yüzme havuzlarımızla hem yazı hem kışı, hem büyükleri hem küçükleri düşündük. Havuzlarımız: Yarı Olimpik (25 x 12,5) , Küçük Havuz (18 x 6,5) , Kapalı Havuz (20 x 9) ve Çocuk Havuzu olarak 4 adet olup tamamen konforunuz ve sağlığınız düşünülerek planlanmıştır. Yazlık bebek havuzunda da 0-6 yaş arasındaki bebek ve çocuklarımızın suyla tanışması ve suyu sevmesi amaçlanmıştır.

Havuzların teknik özelliklerine bakıldığında tamamen hijyen kuralları düşünülerek açık havuzlarımız anti bakteriyel lineer ile kaplı olup ortam sıcaklığının daha yüksek olması hedeflenmiş, Kapalı havuzumuzda yine taşmalı havuz özelliğinde olup hijyen kuralları göz önünde tutularak hazırlanmıştır.

Orta havuz olarak tabir ettiğimiz üst kat fonksiyonel havuzumuzu diğerlerinden ayıran en önemli özelliği NEM ALICI SİSTEM'in bulunmasıdır. Bu sistem ortam oksijen kalitesini yükseltip, klor kokusu ve zararlı etkilerinden arınmaya yardımcı olur. Ferah ve doğal bir ortamda suyun zevkini çıkarmak için ClubSporium havuzları ile mutlaka tanışmalısınız.Fitness

ClubSporium'un 1150 m2 kapalı alana sahip fitness merkezinde, en ileri teknolojik donanıma sahip son model tam donanımlı fitness ve cardio cihazları yer alıyor. Anti-Bakteriyel zemin kaplamalı fitness merkezinde, tümü akedemisyen 14 antrenör eşliğinde kişiye özel çalışma programları ile sağlıklı ve bilinçli spor yapma imkanı sunuluyor.

Ruh ve beden sağlığınız egzersiz sayesinde düzene girecek, her gün daha iyi görünüp, kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Gün içerisinde sürekli aktif olmayı hayatınızın bir parçası yaptığınızda, merdiven basamaklarını çıktıktan sonra artık kendinizi yorgun hissetmeyeceksiniz. Aileniz ve arkadaşlarınızla hafta sonları bir araya gelmek için kendinizde daha fazla enerji hissedeceksiniz. Artık daha canlısınız, sosyal yaşamınızda daha iyisiniz ve kendinize olan güveniniz tam. Düzenli fiziksel aktivite sayesinde dayanıklılığınızı esnekliğinizi ve gücünüzü arttırın.

Şunu aklınızdan çıkarmayın, daha aktif olmak için hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsınız. Her bir küçük hareketin bile size faydası var. Sağlıklı olmak için çok yoğun bir çaba harcamanıza gerek yok. Sadece başlayın ve zamanla geliştirin. Şimdi tam başlama zamanı. Farkı hemen göreceksiniz; hem bedeninizde, hem de zihninizde.

Kalp Sağlığı Düzenli fiziksel aktivite kan basıncınız ve kolesterol seviyenizi düşürebilir ve ikinci tip diyabet ya da kalp hastalığı gibi hastalıklara yakalanma riskini azaltabilir.

Kemik Güçlendirme Egzersiz güçlü ve sağlıklı kemiklere sahip olmanın iyi bir yolu. Yaşlılıkla bağlantılı gelişen kemik erimesini de yavaşlatmanın doğru bir yolu.

Bedenen ve Ruhen Sağlıklı Hissetme Formda olmak ve fizik olarak iyi görünmek size daha da enerji verecek, kaygı ve depresyonu azaltacak, kendinize olan güveninizi arttıracak ve stresle baş etmenizde size yardımcı olacak.

Sosyal Hayat Aktif kalmanın size hayattan zevk almak, yeni arkadaşlar edinmek ve ailenizle daha kaliteli zamanlar yaşamak gibi katkıları olacağını unutmayın. Böylelikle sosyal hayatınız da gelişecek.

Fiziksel Görünüm Formda olduğunuzda daha iyi görüneceksiniz. Egzersiz kaslarınızı şekillendirmenizi ve sağlıklı bir kiloda kalmanızı sağlayacak. Duruşunuzu daha da iyi hale getirmeniz artık mümkün.


Tenis

ClubSporium'da tümü ışıklandırmalı 2'si suni çim olmak üzere kapalı diğer 4'ü ise sert kort olmak üzere açık toplam 6 kort yer alıyor. Ayrıca 2 adet squash salonuda bulunan kompleks yıl boyu raketli sporlara imkan sağlıyor. Kulüpte isteyen üyeler için geniş bir alanda düzenlenmiş duvar kortunda tenis antremanı yapmaları için kapalı bir yer tahsis edilmiştir. Kulüp üyeleri için düzenli olarak haftalık ve aylık tenis turnuvaları, grup ders programları, oyuncuları birbirleriyle tanıştıran ciddi partnerlik sistemi, yıllık aktive olarakta defi ve lig maçları yapılmakta.

Her yıl Haziran ayında büyük bir organizasyonla, Geleneksel Bostancı ClubSporium Open Tenis Turnuvası düzenlenmektedir. Tenis kadrosunda deneyimli ve sevilen antrenörler, Tenis Koordinatörü Erkan Bayazıtlı (Tenis Antrenörü ve Yazarı), Michel Verpeaux (Türkiye’deki en iyi yabancı antrenör, gençliğinde Atp’de 387 oldu.), Gökmen Kara, Ümit Taşkıran (Profesyonel Eğitmenler) ve Engin Güngör (Tenis Müşteri İlişkileri) bulunmaktadır.

Çalışmalarımızda dört ana prensibimiz var:
Denemek, Öğrenmek, Oynamak ve Rekabet etmek.

21.yüzyıl tenisinde bu dört temel ilke, tenisinizi kısa sürede oluşturmanızı ve geliştirmenizi sağlayacaktır. Sizleri yapılacak vuruşlar hakkında maksimum bilgilendirmek, merak ettiğiniz sorular olursa ders esnasında hemen sorularınıza açıklayıcı cevaplar vermek bizim temel görevimizdir. Böylelikle, tenis sizler için aşılması zor bir engel olmaktan çıkacaktır, hatta öğrendiğiniz bilgilerle hem kendinizin hem de birbirinizin hatalarını görecek ve düzeltecek düzeye geleceksiniz. Bu şekilde derslerin dışında da uygulamalar yaptığınızda, daha verimli bir çalışma yapmış olacaksınız. Unutmayınız ki, esas önemli olan, çok sayıdaki gelişigüzel çalışmadan ziyade, planlı programlı yani kaliteli antrenman yapmanızdır. Tenis raketini elinize aldığınız ilk haftalardan sonra, mini-tenis çalışmalarıyla sizleri kortta bir an önce karşılıklı oynar duruma getirmekteyiz ve basit anlamda maçlar yaptırarak eğitimimizin içine rekabeti katmaktayız, böylelikle oyuncular çok daha kısa sürede hedefledikleri noktalara yükseldiklerini göreceklerdir.

Aktiviteler:

Fitness Cardio, - Yoga, - Plates, - Power-Body, - Step-Body, - Aero-Dans, - Spinnig , - Yarı olimpik açık havuz, - İki adet kapalı yüzme havuzu, - İkisi kapalı altı tenis kortu, - İki squash kortu, - Sauna, - Buhar Odası, - Hamam, - Kids Club, - Solaryum, - Güzellik Merkezi, - Diyet Danışmanlığı, - Restaurant Cafeterya

ÇALIŞMA SAATLERİ
Haftaiçi 06:30 - 23:00 (Sportif Birimler 22:30)
Haftasonu 07:00 - 21:00 (Sportif Birimler 20:30)

ADRES
Bostancı Mahallesi Tünel Girişi Sokak No:10 / İstanbul

TELEFON
0(216) 416 02 02

FAX
0(216) 410 63 76

WEB
http://bostanci.clubsporium.com.tr/

Bu Salon'un Konumu İstanbul Anadolu Yakası Fitness Salonları

Konuma Göre Fitness Salonları