Fitline Zayıflama ve Spor Merkezi Hakkında

FİRMAMIZ HAKKINDA
Fitline, 1999 yılından beri faaliyet gösteren bir fitness ve zayıflama kulübüdür.


2 katlı merkezimin fitness bölümünde, spor akademisi mezunu, deneyimli eğitmenler tarafından hazırlanan programlar ile kişiye özel “personel training” yani “bireysel eğitim hizmeti” verilmektedir. Bu hizmet, vücut yapınız, yaşam tarzınız ve isteklerinize uygun olarak hazırlanan spor programınızın bir eğitmen ile takip edilmesi demektir. Kulübümüzde hizmet kalitesinden ödün vermemek için üye sayısı kısıtlı tutulmakta ayrıca diğer merkezlerden farklı olarak bu özel hizmet için (personel training) ekstra bir ücret talep edilmemektedir.


Zayıflama bölümünde diyetisyen desteği, zayıflama üniteleri, fitness ve Powerplate'in bir arada sunulduğu paket programlar ile daha kısa sürede, kas kaybı olmaksızın sadece yağ kaybı ile sağlıklı bir şekilde incelmek ve tekrar kilo almamak hedeflenmektedir.


Merkezimizde günün stresinden uzaklaşmak, spor sonrası gevşemek ve bölgesel ağrıların rehabilitasyonu için profesyonel masaj hizmeti de verilmektedir.


Fitline'ın en önemli amacı üyelerinin sağlıksız zayıflama trendleri yerine bilimsel veri ve gerçeklere dayanan uygulamalarla yaşam kalitelerini yükseltmek ve sporu hayatlarının bir parçası haline getirmektir.


MİSYONUMUZ
• Sporu bilinçli bir şekilde öğreterek sporu sevdirmek.
• Bilimsel veriler ve gerçeklere dayanan uygulamaları benimsemek.
• Zayıflama ve beslenme konularında sağlık kriterlerine öncelik vermek.
• Sınırlı üye sayısı ile tüm üyeleriyle yakından ilgilenmek.
• Üyelerini işe yaramayan spor ve sağlık trendlerinden korumak.
• Üyelerinin isteklerine, dönemsel değil kalıcı çözümler üretmek.INFRASNELLA
Sadece diyet ve egzersiz yaparak bel, karin,kalça gibi çalistirilmasi diger kas gruplarina göre daha güç olan bölgelerde sonuç alinmayabilir. Yani, ideal kiloya ulasilsa bile vücuttaki orantisizlik devam eder. Bu durumda bu bölgeleri ayrica harekete geçirecek ve yag yakilmasini kolaylastiracak bir yöntem gerekir.


Saglikli ve kalici zayiflamanin anlami yag yakmak demektir. Infrasnella'da belli dalga ve yogunlukta verilen enfraruj isinlari cildin derinliklerine girerek vücut isisinin yükselmesini saglamakta ve kaslara ulasmaktadir.Bu yükselen isi sayesinde metabolizma yaklasik %14 oraninda hizlanir. Isinan kaslar etrafinda bulunan yag hücrelerine isilarini yayar. Kol, sirt, karin, bel, kalça, bacak, iç bacak gibi problemli bölgelerine baglanan elektrotlar ise o bölgedeki kas gruplarini çalistirarak yagin enerjiye dönüsmesini yani yag yakilmasini saglar. Cihazin enfraruj teknigini kullanan benzerlerinden üstünlügü istenilen bölgeye baglanabilen elektrotlari sayesinde incelmesini istedigimiz bölgeyi kendimiz seçebilmemiz. Erkeklerde de basari ile uygulanan yöntemde özellikle göbek ve bel bölgesindeki yaglanmalarda çok iyi sonuçlar elde ediliyor.


QUANTUM

Quantum ise 20 ile 40 dakika arasinda degisen seanslari ile kalça, karin, kol, iç bacak, sirttaki bölgesel yaglarin yakilmasini ve kaslarin sikilasmasini sagliyor Selülit tedavisinde de rakipsiz olan cihaz gevsemis kaslarindan sikayet eden ve selülit sorunu olan her yastaki kadin için ideal. Yöntem haftada 3 gün olmak üzere 15 seans uygulaniyor.


Ayrica Quantum ile yüz için uygulanan lifting programi ile ayni anda hem vücut hem yüz bakimi yaptirabilirsiniz


SONUÇLAR
1. Metabolizmada yaklasik %14 oraninda hizlanma.
2. Kisinin özelliklerine bagli olarak 5 haftalik bir süre sonunda 5 ile 10 kg arasinda kilo kaybi ve 1-2 beden incelme.
3. Bölgesel problemler ve fazla yaglardan kesin kurtulus.
4. Yüksek oranindaki kilo kayiplarinda bile siki ve esnek kaslar, diri ve sekilli bir vücut.
5. Aktif spor sonucu elde edilen kas toparlanmasi ve incelemeden çok daha çabuk etki.
6. Selülit tedavisinde etkili çözüm.

3 ADIMDA iNCELEME PROGRAMI

1.Adim
Öncelikle vücuttaki yag, kas, su orani ve bazal metabolizma hizi tespit ediliyor.Infrasnella, Quantum gibi zayiflama cihazlarindan kisiye uygun olani ve seans sayisi saptaniyor.

2.Adım
Üyelerin beslenme aliskanliklari ve yasam kosullarinin göz önünde bulunduruldugu, uzman diyetisyen tarafindan hazirlanan haftalik beslenme programi belirleniyor.

3. Adım
Program boyunca spor egitmenlerince hazirlanan kisiye özel bir fitness programi uygulaniyor.

Program sonunda ne kadar yag kaybedildigi yine vücut analizi ile tespit ediliyor.


FITNESS
Üyelerimizin egzersiz programları kişiye ait fizyolojik parametrelerin tespit edilmesinden sonra uzman eğitmenler tarafından kişinin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmakta ve takip edilmektedir.

Fitline’ın benimsediği konsept gereği, üyeler geldikleri her seans için eğitmenlerin kontrolünde çalışmaktadır. Bu özel hizmeti kaliteden ödün vermeden uygulayabilmek için ise üye sayısı kısıtlı tutulmakta ve “personal training” (kişisel danışmanlık) için ayrıca ücret talep edilmemektedir.

Metabolik holter ile ölçüm ve Diyet programı
Metabolik Holter kolunuza takılarak bir gün süre ile yaptığınız tüm aktiviteleri kaydeder. Böylece ne kadar süre uyuduğunuz, ne kadar süre uzandığınız, televizyon seyrederken veya araba kullanırken, spor yaparken ne kadar kalori harcadığınızı tespit eder. Bu tespitten sonra belirlenen beslenme programı ile çok daha sağlıklı sonuçlar almak mümkün olmaktadır.

BESLENME EĞİTİMLERİ İLE KENDİ YAŞAM KOÇUNUZ OLUN !


2 TEMEL EĞİTİM

Fitness üyelerimiz için 2 adet ÜCRETSİZ temel beslenme semineri verilmektedir. Besin gruplarını ve dengeli beslenme ilkelerini örneklerle anlamanızı sağlayacak iki temel eğitim aynı zamanda diğer eğitimlere giriş niteliğindedir.

Beslenme eğitimleri verme amacımız, beslenme konusunda Dünya Sağlık Örgütü, RDA gibi bilimsel veri ve gerçeklere dayanan araştırma ve bilgileri sizlerle paylaşmak, basından, internetten veya medayadan edindiğiniz bilgileri mantık süzgecinizden geçirerek sorgulayabilecek konuma gelmenizi sağlamak ve beslenme konusunda bilmediğiniz pek çok konuda eksiklerinizi tamamlayarak kendi yaşam koçunuz olmanızı sağlamaktır.

Bu iki temel eğitimde enerji veren ve vermeyen besinler (makro ve mikro besinler), aldığımız enerjinin ne kadarını yağ olarak depoluyoruz, günlük enerji ihtiyacımız, negatif enerji dengesi yaratmanın sırları,yağ yakmanın en doğru yolu, beslenme düzenimizi beslenme piramidine göre oluşturma, spor yapan bir kişinin beslenmesi , besinlerin verdikleri kalori gibi konular işlenecektir.


8 ADET BESLENME EĞİTİMİ VE KONULARI

1) Karbonhidratlar:
Karbonhidratın vücudumuzdaki görevi, günlük tüketmemiz gereken miktar ve karbonhidrattan zengin besinler, yiyeceklerdeki karbonhidrat miktarını gösteren tablolar.

2) Proteinler:
Günlük protein ihtiyacımızın kişiye göre hesaplanması bu miktarı karşılayabilmek için tüketmemiz gereken proteinden zengin yiyecekler ve replikaları.

3) Yağlar :
Günlük beslenmemizde farkında olmadan gereğinden fazla aldığımız yağların anlatıldığı
bu eğitimde bazı besinlerdeki yağ miktarını gösteren özel tüpler katılımcılara gösterilerek
fazla yağ tüketiminde veya hiç alınmaması durumunda meydana gelebilecek
problemler anlatılır.

4) Vitamin ve Mineraller :
Vitamin ve mineral ihtiyacımızı belirlemenin yolları ve hangi besinlerden karşılamamız gerektiği anlatılır. Dengeli beslenmede hangi durumlarda vitamin/mineral desteğine başvurulur. Ayrıca RDA'nın verilerine göre tablolar verilecektir.

5) Su ve dehidrasyon :
Suyun hayatımızdaki yeri ve önemi almamız gerekenen sıvı miktarı kişiye göre ne Olmalıdır az alındığı takdirde meydana gelebilecek zararlar.

6) Kafein ve tuz kullanımı :
Aşırı kafein ve tuz tüketminin yaratacağı zararlar nelerdir. Yiyecek ve içeceklerin Içerdikleri kafein ve tuz miktarları ile ilgili tablolar verilecektir.

7) Kişiye özel beslenme Piramidi oluşturma :
Sağlıklı ve dengeli bir beslenme için beslenme piramidini oluşturma, sağlıklı Beslenme ilkelerini günlük hayatımıza katmanın püf noktaları.


8) Market alışverişinde besin etiketlerini okuma ve diyetinize uyarlama :
Light ürünler, katkı maddeleri, sağlıklı düşük kalorili yemek ve tatlı tarifleri.


POWER PLATE
Bir egzersiz mucizesi

Nasa teknolojisi ile üretilmiş Power Plate, haftada 3 kez, günde sadece 10 dakika uygulama ile tüm vücudunuzu mucizevi bir şekilde çalıştırır.

Power Plate, tüm vücuda güçlü bir vibrasyon uygulayarak (Whole Body Vibration) insan vücudu üzerindeki yer çekimi kuvvetini (G-Force) yaklaşık 6 misli arttırır. Bu sayede kaslar derinlemesine, hızlı ve düzenli olarak çalışır.

Nasa’nın 2001 yılından bu yana kullandığı Power Plate’in ürettigi fiziksel vibrasyon, kaslara enerji olarak transfer edilir. Kaslarda birbirini takip eden kasılma ve gevşemelere neden olan alet 30, 35, 40 ve 50 Hertz frekans aralıklarında calışır. 50 Hz. Frekans ile çalışıldığında, kaslar saniyede 50 kez gerilip gevşer. Kaslarda oluşan bu dizi hareketler tendonların da gerilmesine neden olur. Bu kasılma, “derin kas” olarak nitelenen karın içi kasların, omuriliği çevreleyen kasların, hatta yüz kaslarının bile gerilmesini ve etkin olarak uyarılmasını sağlar. Böylece vücut kasları belirlenmiş bir disiplin içinde çalışarak gelişir. Zamanla dokular sıkılaşır, selülitler azalır, vücut şekillenir. Özellikle doğum sonrası gevşeyen kaslar kısa sürede forma girer.

Üstelik yaratılan vibrasyon etkisi ile menapoz sonrası kemik erimesinin (Osteoporosis) azaldığı, bir başka deyişle kemik yoğunluğunda kayda değer artışlar olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış ve desteklenmiştir.


Sonuçları:

1- Kasları güçlendirir ve geliştirir, vücudu şekillendirir.
2- Doku sıkılaşması sağlar (kollar, bacaklar, sırt, karın, basen, kalça)
3- Yağ yakımını kolaylaştırır, selüliti azaltır.
4- Vücutta sıvı birikimini engeller, birikmiş sıvıların kaybına yardımcı olur.
5- Fitness ve zayıflama programlarını destekler.
6- Vücudu rahatlatarak esneklik kazandırır.
7- Kemik erimesini önler.

Power Plate, kişinin durumuna gore İnfrasnella ve Quantum cihazları ile birlikte kullanıldığında bölgesel incelme, kilo kaybı ve doku sıkılaşması konusunda çok daha etkilidir.


Pilates
Joseph Pilates'in yarattığı ve kendi adı verilen pilates, zihin ve beden bütünlüğü öngören denge, nefes ve hareket sistemlerinin bir sentezidir. Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kas güçlendiren, esneten ve özellikle içsel karın kaslarının kuvvetlendirilmesi esasına dayanan bir sistemdir.

Streching
Germe hareketleri ile eklem hareket kabiliyetini arttıran ve haftanın stresinden arınmanızı sağlayan bir ders.

YÜZ LİFTİNG PROGRAMI:

Ameliyatsız yüz germe (lifting) programı Quantum cihazının microlift akımı ile uygulanır.

Tedavi son derece rahatlatıcı ve keyiflidir. Haftada 2 veya 3 kez uygulanan program
12 –15 seansta kırışıklık ve çizgileri azaltır,sarkıklığı toparlar yüz kaslarını güçlendirir. Göz çevresinde oluşmuş torbalar ve kırışıklıklarda çok etkilidir.İlk uygulamada bile cilde canlılık ve berraklık kazandırır. Microlift akımı,cilt ve kas dokularını aynı anda uyararak kasların tekrar yapılanmasını sağlar. Kolajen, elastin gibi cildin doğal protein üretme hızını çoğaltır.

Quantum cihazı ile, hem yüz hem de vücut bakımı aynı anda uygulanabilir.

MASAJ

Günün Stresini atmak ve rahatlamak için merkezimizden randevu alabilirsiniz

Klasik Masaj Vücudun zinde kalmasını sağlamak ve günlük stres ve yorgunluktan kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşemeye yönelik masaj.

Bölgesel masajYaklaşık 20 dakika süren masaj klasik masajdan farklı olarak sadece belli bir bölgeye uygulanır.Kaslardaki gerilimi rahatlatır.

Aromaterapi Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlarla hazırlanan masaj yağları kullanılarak uygulanır. Rahatlatıcı, gevşetici, dinlendirici olabileceği gibi zindeleştirici ve uyarıcı yönde etkileri vardır.

Refleksoloji (El, ayak) masajı
Stres ve gerginliği gidermeye yönelik, ayak ve ellere yapılan özel bir masajdır. Dolaşım ve sinir sistemini aktive ederek vücudun doğal dengesini güçlendirir. Refleksoloji vücutta özellikle el ve ayak içlerinde yoğun bir şekilde bulunan enerji akışının olduğu noktalara basınç uygulanarak yapılır.

AKTİVİTELER:

Diyetisyen Desteği, - Infrasinella Zayıflama Yöntemi, - Quantun , Zayıflama Yöntemi, - Fitness, - Metabolik Holter ile Ölçüm, - Beslenme Eğitimi, - Power Plate, - Pilates ve Streching, - Yüz Lifting Programı, - Masaj

Adres: Rumeli Cad.Nişantaşı İş Merkezi No:1 Kat:6-7 Nişantaşı-istanbul

Telefon: (0212) 231 89 42 / (0212) 225 39 80

Faks: (0212) 225 39 80

Bu Salon'un Konumu İstanbul Avrupa Yakası Fitness Salonları

Konuma Göre Fitness Salonları